Bezpieczeństwo mieszkańców Płocka – konferencja z udziałem wiceministra Macieja Wąsika

30 maja br. wiceminister Maciej Wąsik wziął udział w konferencji prasowej dotyczącej bezpieczeństwa mieszkańców Płocka i okolic oraz pracowników zatrudnionych przy budowie kompleksu Olefin III w zakładzie PKN Orlen w tym mieście. W wydarzeniu zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Płocku wzięli także udział zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Roman Kuster oraz komendant wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec.

Wiceszef MSWiA powiedział, że nasze służby są w pełnej gotowości, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom tego regionu oraz pracownikom zatrudnionym przy budowie inwestycji. Dodał przy tym, że funkcjonariusze Policji przeprowadzą specjalne szkolenia dla cudzoziemców zatrudnionych przy budowie, m.in. z zakresu wiedzy o systemie prawnym w Polsce oraz naszej kulturze.

Codziennie bezpieczeństwa mieszkańców rejonu, gdzie będą zakwaterowani obcokrajowcy, pilnują policjanci. Jeżeli będzie taka potrzeba, Policja jest gotowa wzmocnić swoje siły. Zrobimy wszystko, aby bezpieczeństwo w tym regionie nadal było na wysokim poziomie – podkreślił wiceminister.

Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu oraz Komenda Miejska Policji w Płocku od początku współpracują z inwestorem – firmą PKN Orlen oraz z przedstawicielami wykonawców.

Wkrótce do Płocka przyjadą kolejni cudzoziemcy, którzy zostali zatrudnieni przez wykonawcę. Zostaną zakwaterowani w specjalnie budowanym miasteczku pracowniczym w pobliżu stawianego kompleksu. Na jego terenie udostępniono pomieszczenia do dyspozycji Policji. KMP w Płocku codziennie kieruje do służby ok. 26 patroli, których jednym z zadań jest zapewnienie bezpieczeństwa w związku z realizowaną inwestycją.

Fot. Komenda Główna Policji

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.