44. Ogólnopolskie Sympozjum Koła Naukowego płockiego seminarium

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku zaprasza do wzięcia udziału w 44. Ogólnopolskim Sympozjum Koła Naukowego pod tytułem „Bóg nie męczy się przebaczaniem. Szanse i wyzwania sakramentu pokuty i pojednania”

44. OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM KOŁA NAUKOWEGO
WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W PŁOCKU

„Bóg nie męczy się przebaczaniem. Szanse i wyzwania sakramentu pokuty i pojednania”
3 marca 2023 r. (piątek), WSD, ul. Abp. A.J. Nowowiejskiego 2

08.30   Msza święta (kościół pw. św. Jana Chrzciciela). Przewodniczenie i kazanie: bp dr Szymon Stułkowski (Biskup Płocki)
09.30   Otwarcie sympozjum – bp dr Szymon Stułkowski (biskup płocki)
09.35   Wprowadzenie w sympozjum – ks. dr Marek Jarosz (rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku), kl. Cezary Jasiński (prezes Koła Naukowego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku)
09.45   Penitencjaria Apostolska: Trybunał miłosierdzia i łaski w służbie spowiednikom i penitentom. Kiedy i w jaki sposób należy się do niej odnieść? – ks. prałat prof. Krzysztof Józef Nykiel (Regens Penitencjarii Apostolskiej w Watykanie – Papieski Uniwersytet Gregoriański w Rzymie)
10.15   Po co nam spowiedź? – o. Dariusz Piórkowski, SJ (duszpasterz, spowiednik, kierownik duchowy)
10.45   Czy spowiedź może być psychoterapią? – o. dr Artur Marek Hącia, OP (Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie, spowiednik w Bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie)
11.15-11.45 Przerwa kawowa
11.45   Sumienie ruszyło… o tym, jak robić owocny rachunek sumienia? – ks. prof. dr hab. Zbigniew Wanat (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
12.15   Dlaczego i z czego powinny spowiadać się dzieci? – dr Ida Szwed (psycholog, psychoterapeuta, specjalistka w zakresie diagnozy rozwojowej dzieci, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Katowicach)
12.45   Jak spowiadają się chrześcijanie Kościołów wschodnich? – ks. dr hab. Mateusz Rafał Potoczny, prof. ucz. (Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Opolu)
13.15   Dyskusja z udziałem uczestników konferencji. Prowadzenie – ks. dr Szczepan Szpoton, CM (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – Wyższe Seminarium Duchowne Księży Misjonarzy w Krakowie)
13.55   Podsumowanie konferencji – ks. dr Wojciech Kućko (Opiekun Koła Naukowego WSD w Płocku – Prodziekan Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie)
14.00   Modlitwa południowa (Kaplica Dobrego Pasterza).

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.